Parkování

Provozní doba parkovacích automatů celoročně:

pondělí — neděle
07:00 — 18:00 h

Platební systém MPLA

Rychle a jednoduše zaplatit parkování v Mikulově

Nahlédněte pod pokličku vašeho města prostřednictvím interaktivní mapy

Parkování v Mikulově - parkoviště a parkovací automaty

Ceny parkovného v automatech


Interaktivní mapa města: https://www.google.com/imm/
Mapa vymezených oblastí: https://www.google.com/mvo/
Platební systém MPLA: http://www.mpla.io/pouzitiaplikace/


Od poplatku za parkování jsou osvobozena vozidla přepravující osoby těžce postižené nebo těžce pohybově postižené, je-li na nich umístěno příslušné označení, to vše vyjma parkoviště Jiráskova.

Ceny v parkovacích automatech na všech parkovištích vyjma níže uvedených:

 • Cena za každou započatou hodinu:
  40 Kč
 • Na parkovištích lze parkovat hodinu na parkovací kotouč zdarma.


Ceny v parkovacím automatu na centrálním parkovišti Jiráskova:

 • Cena parkování za každou započatou hodinu:
  5 Kč
 • Celodenní parkovné:
  50 Kč
 • Ztráta parkovacího lístku:
  200 Kč
 • Doba výjezdu z parkoviště:

  20 minut po zaplacení parkovného


Ceny v parkovacích automatech na parkovišti Na Hradbách (vedle sportovní haly), parkovišti Republikánské obrany A (vedle koupaliště), parkovišti Republiknské obrany B (naproti koupaliště):

 • Cena parkování za každou započatou hodinu:
  10 Kč
 • Celodenní parkovné:
  100 Kč
 • Na parkovištích lze parkovat na parkovací kotouč hodinu zdarma.

Prodej parkovacích oprávnění


Parkovací oprávnění zakoupená do 31.07.2022 mají platnost do 31.01.2023. Parkovací oprávnění zakoupená od 01.08.2022 mají platnost 365 dní od prvního dne platnosti. Chtěli bychom vás požádat, abyste si do budoucna uschovávali doklad o zaplacení. Doklad obsahuje velmi důležitou informaci o datu vypršení platnosti vašeho parkovacího oprávnění. V případě, že si nejste jisti, do kdy vaše parkovací oprávnění platí, kontaktujte nás prosím na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel.: 539 029 744. Informaci o platnosti vašeho parkovacího oprávnění vám rádi sdělíme.

Prodloužit vaše parkovací oprávnění lze dvěma způsoby:

1) Elektronicky zažádat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Bude vám zaslána faktura k proplacení.
2) Osobně navštívit ředitelství TEDOS Mikulov s.r.o., Republikánské obrany 1584/1 a to v úřední dny (viz níže). Zde je možno zažádat o vystavení faktury nebo provést platbu jak hotově, tak i bezkontaktně.

Po:  7:00-11:00 12:00-17:00
St:   7:00-11:00 12:00-17:00 

Jménem společnosti TEDOS Mikulov s.r.o. vás žádáme, abyste prodloužení parkovacích oprávnění nenechávali na poslední chvíli. Mohlo by se stát, že vám nebude prodlouženo patřičné parkovací oprávnění včas, čímž se vystavujete riziku sankčního postihu od městské policie za neoprávněné parkování.

Upozorňujeme, že obyvatelé bytových domů potřebují k vyřízení parkovacího oprávnění znát číslo bytu!

Dále bychom chtěli upozornit občany, kteří si vyřizují parkovací oprávnění a kterým byla vydána faktura, že je potřeba ji včas uhradit. V případě, že faktura nebude uhrazena včas, bude ukončena platnost parkovacího oprávnění bez předchozího upozornění.


Náhradní vozidlo

Evidence parkovacích oprávnění neumožňuje současně zapsat dvě a více RZ na jednoho držitele parkovacího oprávnění. Pokud u vás tedy nastane situace, že váš automobil musí například do autoservisu a vy využíváte na dobu určitou náhradní vozidlo s jinou RZ, je třeba nám tuto skutečnost nahlásit a RZ vám bude dočasně zaevidována. Při ukončení používání náhradního vozidla jste však povinni tuto změnu opět nahlásit a to z důvodu evidence vaší původní RZ do systému. Pokud tak neučiníte, vystavujete se sankčnímu postihu od městské policie za neoprávněné parkování.

Změny hlaste na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na +420 539 029 744.    

O společnosti

TEDOS Mikulov s.r.o. je obchodní společností se 100% účastí (jediný zakladatel) města Mikulov, zřízená dne 16. 12. 2004, zapsána v obchodním rejstříku KS Brno, odd. C, vložka 47 714, IČ: 269 49 962, DIČ: CZ26949962 za účelem:

 • správa a údržba nemovitostí (bytový a nebytový fond města), 
 • poskytování technických služeb, 
 • provoz koupaliště, 
 • tepelné hospodářství, 
 • montáž, oprav, revize vyhrazených plynových zařízení
 • a provádění staveb, jejich změn.
TEDOS Mikulov

vytvořil pixelhouse.cz